| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          sobota, 24 listopada 2007
Desperackie poszukiwanie Sary

Od dłuższego czasu na stronie nie pojawiały się żadne "konkretne" newsy na temat Sarah co oczywiście wynika z tego, że póki co niestety nie ma żadnych informacji na jej temat. Żeby nie umrzeć z nudów czekając na jakieś wieści, poniżej możecie przeczytać artykuł z siódmego numeru "Prison Break Magazine". Artykuł ten zawiera wywiad z Nickiem Santorą i dotyczy odejścia Sarah/Sary z serialu. Zapraszam do lektury.


Widzowie "Prison Break" są przyzwyczajeni do niespodzianek i zaskoczeń, które przeżyli oglądając wiele odcinków serialu - pamiętacie śmierć Veroniki albo Tweenera? - ale nic nie mogło przygotować fanów na makabryczne odejście głównego bohatera w trzecim sezonie...

Zostało już oficjalnie potwierdzone, że aktorka Sarah Wayne Callies jak również dr Sara Tancredi odeszły z serialu... To nie sen, ani mistyfikacja - w pudełku naprawdę była głowa Sary...

Przez całe lato rozprzestrzeniały się plotki na temat udziału Sarah w serialu, szczególnie po tym jak urodziła dziecko. Jedne plotki głosiły, że rola dr Sary została ponownie obsadzona, inne, że dubler zastąpi aktorkę w scenach, w których występuje dr Tancredi, a jeszcze inne, że dr Sara będzie pojawiała się tylko sporadycznie. Twórca/producent wykonawczy Paul Scheuring powiedział nam w poprzednim numerze [magazynu "Prison Break"], że "Postać Sary nie zostanie zastąpiona inną aktorką. Sarah Wayne Callies nie będzie obecna w kilku pierwszych odcinkach, ponieważ w zeszłym tygodniu urodziła dziecko, więc w tej chwili jest na urlopie macierzyńskim."

Ale nie, oficjalnie zostało potwierdzone, że zarówno aktorka, jak i serialowa postać odeszły. Najwidoczniej na dobre. Zwróciliśmy się prosto do autora scenariusza i producenta wykonawczego Nicka Santory, aby dowiedzieć się co jest grane.

PRISON BREAK MAGAZINE: Jak długo wiedziałeś, że Sarah Wayne Caliies nie powróci do serialu? Czy to było planowane od poprzedniego sezonu?
NICK SANTORA: Nie wiedzieliśmy, że jej odejście jest ostateczne, aż do lata, więc musieliśmy zmienić scenariusz i wymyślić coś, co byłoby szokujące, emocjonalne i mogłoby wciąż napędzać naszych bohaterów oraz uzmysłowić, że chociaż dr Sara Tancredi odeszła z tego świata, to nie odeszła z serca, umysłu i duszy Michaela Scofielda. Wiem, że niektórzy ludzie mówili, że Sara nie może odejść, ponieważ sieć telewizji FOX wydała oświadczenie, że stanowi ona integralną część trzeciego sezonu. Owszem, stanowi ona jego integralną część: jest motywacją dla Michaela, który cały czas o niej myśli. Więc w pewnym sensie Sara jest wciąż żywa.

PRISON BREAK MAGAZINE: Sara jest ostatecznie stracona przez ścięcie, co ma być ostrzeżeniem dla Michaela i Linca. Jakiego rodzaju rozmowy prowadziliście na temat jej losu?
NICK SANTORA: Kiedy zrozumieliśmy, że nie mamy aktorki i w konsekwencji nie mamy też postaci, wymienialiśmy pomysły na scenariusz, które według nas były satysfakcjonujące. Jedyną rzeczą o której w ogóle nie myśleliśmy było zastąpienie Sarah zupełnie inną aktorką, która nie wyglądałaby jak Sarah Wayne Callies, chodziłaby po Panamie udając, że jest dr Sarą Tancredi. Nie moglibyśmy tego zrobić i znieważyć naszych widzów, więc wiedzieliśmy, że musimy wymyślić sposób w jaki wyjaśnimy dlaczego dr Sara nie pojawia się w serialu.

PRISON BREAK MAGAZINE: Michael miał ostatnio do czynienia z wieloma stratami. Czy morderstwo Sary w końcu sprawi, że zacznie zachowywać się w szalony sposób?
NICK SANTORA: Zobaczymy Michaela od strony, z której nigdy wcześniej go nie znaliśmy. Będzie robił rzeczy, których nigdy nie wyobrażaliśmy sobie że mógłby robić. To będzie jak przełączenie zwrotnicy. On wciąż będzie tą samą postacią, ludzie wciąż będą go kochać, ale będziemy mu współczuć.

Skany z magazynu:
poniedziałek, 03 września 2007
Sarah w "Świecie seriali"

W najnowszym numerze dwutygodnika "Świat seriali" znajduje się całostronny artykuł o Sarah Wayne Callies. Niby nie ma w nim nic, czego byśmy nie wiedzieli, aczkolwiek zawsze miło jest zobaczyć w polskim czasopiśmie artykuł w całości poświęcony Sarah, a nie dotyczący ogólnie serialu "Prison Break".